Slovenská akadémia klasickej homeopatie

Mgr. Silvia Trojanovská SAKHom.

HOMEOPATIA PRE DOMÁCE VYUŽITIE

 2022

 polročný kurz homeopatie akreditovaný Slovenskou akadémiou klasickej homeopatie SAKH.  

 

Náš kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti zdravia a alternatívnej starostlivosti o zdravie. 

V jeho originálnej obsahovej podobe ho môžete absolvovať Nových Zámkoch,  alebo online

V Nových Zámkoch a okolí sa jedná o jediný profesionálny a akreditovaný kurz homeopatie.

V januári 2022 otvárame už jeho 13. ročník!

 

Kurz vedie osobne Mgr. Silvia Trojanovská SAKHom., homeopatka s bohatými praktickými skúsenosťami, rozsiahlymi teoretickými vedomosťami a profesionálnym pedagogickým prístupom. Už jedenásť rokov sa profesionálne venuje klasickej homeopatii a je zároveň aj homeopatickým učiteľom a mentorom. Na cestu homeopatie tak priviedla množstvo svojich nasledovníkov.  

Koncepcia nášho kurzu stojí na troch základných pilieroch a tými sú pochopenie homeopatickej teórie a jej princípov, znalosť homeopatických liekov a schopnosť tieto znalosti aplikovať v praxi. Je to komplexný vzdelávací kurz vhodný pre začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých, kde študentov učíme veľmi podrobne porozumieť homeopatickým zákonitostiam. Samozrejmosťou kurzu je homeopatická materia medica. 

Na tomto kurze sa naučíte používať homeopatické lieky v rôznych akútnych situáciách, ako sú napríklad úrazy a traumy, chrípka, horúčka, prechladnutie, nádcha, kašeľ, laryngitída, ale aj alergie a kožná dermatitída, bežné detské ochorenia, koliky, prerezávanie zubov, bolesti uší tráviace problémy, hnačka, nevoľnosť pri cestovaní, ženské zdravotné problémy, cystitída a bolesti hlavy.

Preberiete množstvo základných liekov s dôrazom na kľúčové symptómy a pochopenie vývoja patológie u každého z nich, vzťahy medzi liekmi a podrobnú diferenciálnu diagnostiku. Dozviete sa  ako vybrať konštitučný liek, ktoré symptómy sú pre výber lieku dôležité.  Absolventi si odnášajú aj vedomosti o menej známych homeopatických liekoch a samostatnú časť kurzu tvorí aj zoznámenie sa s používaním Schüsslerových solí a Bachovej kvetovej terapie.

Kladieme veľký dôraz na skutočné porozumenie vyučovaných tém a podporujeme aktívnu účasť všetkých študentov tak na výučbe, ako aj na diskusii, aby sme tak rozptýlili všetky prípadné nejasnosti.

Časť kurzu tvoria reálne živé prípady. Každý má tak možnosť vidieť ako  klasický homeopat postupuje pri práci, ako celý prípad vedie a snaží sa nájsť podstatu problému na mentálnej úrovni. Na ďalších stretnutiach má potom každý možnosť vidieť aké zmeny nastali po užití homeopatického lieku.

Buďte aj vy sebestační a  naučte sa  ako vyzdravieť z bežných chorôb rýchlo a lacno! Osvojte si základy homeopatie a používajte základné homeopatické lieky v rôznych akútnych situáciách! Dokladom o absolvovaní nášho kurzu je certifikát SAKH.